Představení člena: Ing. Michal Kučera z MYJÓMI družstvo invalidů

6.1.2018
Smart Network

Představ nám, prosím, kdo je Michal Kučera :)? Čemu ses věnoval po dobu studií a mladých let?

Mladá léta? Ty mám stále! :-)

Ok, tak už od mých mladých let jsem chtěl podnikat, ale nevěděl jsem přesně v čem. Proč zrovna podnikat? V naší rodině je většina podnikatelů, chtěl jsem tedy následovat svoji rodinu.

První podnikatelský nápad byl mít stavební firmu, ale to mi rok 2007 a „krize“ ve stavebnictví vymluvila, tak jsem pokračoval ve studiu na vysoké škole.

Při studiu jsem pracoval jako prodavač bot, na reklamačním oddělení a zástupce vedoucího směny v Hervis sportu a módě v Olympii.

Po dokončení bakalářského studia jsem přešel do Fordu Carentu, kde jsem byl na pozici fleetového managera, neboli „manažer loďstva“ (doslovný překlad fleet manager). A co dělá takový manažer?

Pečuje o vozové parky velkých společností, kupříkladu mezi mé zákazníky patřily společnosti GECO, SKANSKA, METROSTAV, Řeznické potřeby Kučera a další významné společnosti působící v České republice.

Po této zkušenosti jsem začal podnikat, otevřel jsem 3 ruční automyčky (Brno, Břeclav, Šumperk), během několika měsíců jsem zjistil, že tento obor nebude mým životním cílem a začal jsem postupně odprodávat jednotlivé automyčky, až mi zůstala jedna v Brně, která následně sloužila jako vklad do nově založeného družstva MYJÓMI.

 

Kdy jsi založil se svým kolegou společnost MYJÓMI družstvo invalidů? c89a4ae0e1f8.png

31.3.2014

 

Co Tě na Tovjí práci nejvíce baví?

Vidět výsledky své práce, kdy pomáháte ostatním. Ta volnost a možnost seberealizace.

 

Co se Ti v pracovní kariéře nejvíce povedlo?

Vybudovat společnost, která míří k 250 zaměstnancům v roce 2018.

 

Čeho bys chtěl v budoucnu dosáhnout? e65b578c2695.jpg

Zrealizovat naše plány, kterými jsou především rekonstrukce nově pořízené provozovny v Brně, a z dlouhodobých cílů chci, aby naše družstvo bylo jedničkou v zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

 

Co bys poradil podnikatelům v dnešní uspěchané době?

Dnešní doba je uspěchaná natolik, nakolik si ji uspěchanou uděláme. :-)

Určitě si řádně promyslete, do čeho jdete, pobavte se s ostatními zkušenými lidmi, a když se rozhodnete jít do businessu, tak to jen tak lehce nevzdávejte!

 

Proč ses stal členem klubu Smart Network a jak dlouho jsi již součástí tohoto klubu?

První měsíce našeho družstva nebyly tak růžové a hledal jsem zakázky pro naše družstvo. A jedním z nejlevnějších a nejefektivnějších způsobů, jak sdělit moji poptávku po zakázkách byl zrovna SMART. Jsme členové přibližně tři roky.

 

Reference na firmu Myjómi družstvo invalidů:

Vzhledem k tomu, že máme širokou škálu partnerů, s kterými spolupracujeme tak určitě mohu zmínit společnosti: ASN HAKR, BRNĚNSKÉ KOMUNIKACE, STŘEDNÍ ŠKOLA FD ROOSEVELTA BRNO, DERMACOL, DHL, SCHLEMMER, STEINBACH, BAMBOOLÍK, DUPETO, NEKUPTO, KILION, SPOLEČNĚ, CENTRUM KOCIÁNKA, DOMOV NA ROZCESTÍ SVITAVY a další, opravdu by jich bylo na více jak jednu stranu.

 

Více o této společnosti se dočtete na jejich webu.

 bfc8bc659100.jpg

Autor článku: Ing. Michal Kučera

Další články

Smart Network
Členové Nová novela zákona o úvěrech už na podzim! Máte hypotéku a bojíte se sankcí banky při prodeji nemovitosti?
Detail článku
Smart Network
Členové Jak moc je pro vás mínění druhých důležité? Ovlivňuje nebo dokonce určuje mínění druhých vaši vlastní hodnotu? Potřebujete, aby s vámi bylo dobře především ostatním, a vaše vnitřní spokojenost musí někdy ustoupit? Záleží vám velmi na tom, co si o vás okolí myslí?
Detail článku
Smart Network
Členové Hledáte klidný a útulný prostor pro svou práci? Prostředí, ve kterém pracujeme, má na naše výkony a výsledky obrovský vliv. Chcete se cítit pohodlně jako doma a přitom být profík na úrovni? Chcete být v centru Brna a přesto najít místo k zaparkování? Máme pro vás odpověď.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
www.smart-network.cz Smart Network
Facebook
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 026 07 450, DIČ: CZ 026 07 450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)