Recept na skvělou networkingovou schůzku

12.5.2019
Smart Network

Chcete si užít networkingovou schůzku bez stresu, nervů a vytěžit z ní naprosté maximum? Potřebujete zjistit, jaké jsou ty správné ingredience takového setkání, aby proběhlo bez problémů a obě strany si ho užily a získaly, co potřebovaly?

Recept na úspěšnou networkingovou schůzku rozhodně neleží v zakódovaném sejfu jako to největší tajemství geniálního šéfkuchaře. Kdepak. Členové Podnikatelského klubu Smart Network a všichni hosté, kteří zavítají na naše networkingové akce, se s ním seznámí více než dobře. Jednoduše, prostě a srozumitelně. A jako bonus si, i pokud nejsou ostřílenými Smarťáky, každou ingredienci vyzkouší na schůzce v praxi a sami se ujistí, že nabízený recept opravdu funguje.

 

smart_postavicky_poza_2.png

Jak tedy na to? Přidejme pouze šest základních přísad a uvidíte, že nic nepokazíte.

  • Na začátku se připravme na včasný příchod. Zjistíme si, pokud nevíme, kde se schůzka přesně koná, kde můžeme zaparkovat, popřípadě jak se tam dostaneme za pomocí místní dopravy anebo po svých. To je v podstatě není až tak relevantní. Hlavně musíme přijít včas, a především na správné místo.
  • Následně přidáme správný poměr komunikace, aby se nám všechno hezky vyvážilo. Schůzku si ideálně naplánujeme na 90 minut a postupujeme dále tak, že vy i člověk, se kterým se máte potkat, budete hovořit zhruba půlku dané doby. V ideálním případě by měl mezi oběma stranami vzniknout poměr 50:50.
  • Aby nám všechno pěkně „kynulo“ a komunikace doslova vzkvétala, přidejme více než malou špetku porozumění. Ukažme tomu druhému, že nasloucháme a hlavně vnímáme, co říká. Dejme mu najevo, že si vážíme jeho času, který věnuje nám a našemu setkání.
  • Z přidaných ingrediencí už teď můžeme vytvořit výstup. Už víme, jak to vypadá. Tedy shrneme schůzku a domluvíme na potenciální spolupráci, popřípadě pokud nemáme hned možnost spolupracovat, zůstaneme v kontaktu a v případě potřeby anebo změny situace můžeme toho druhého hned kontaktovat.
  • A teď to pěkně okořeníme. Doslova každý s každým. Tisíc lidí, tisíc příchutí. A nikdy nevíme, která zrovna nám bude sedět a vytvoří dokonalou chuť. Navíc, jak řekne každý Smarťák, nedíváme se na člověka pouze jako na jednu osobu, ale vnímáme to, že za každým je celá síť dalších kontaktů a dalších lidí. Tak proč se nesejít i s tím, kdo zdánlivě nemá pro náš recept vhodnou příchuť? Někdo, koho ten dotyčný zná, ji třeba mít bude.
  • A nakonec, aby nám celý výtvor trochu neztrpkl a nezkysl, je třeba vědět, že primárně na networkingové schůzce neprodáváme. Necháváme si otevřené možnosti a spíš než přímý prodej, navazujeme kontakty a budujeme dlouhodobé vztahy.

 

smart_postavicky_poza_3.png

Pokud jsme dodrželi doporučený postup a přimíchali všech šest základních přísad, máme zaděláno na úspěšnou a produktivní networkingovou schůzku. Není to zas tak složité. Co říkáte?

 

Mgr. Lucie Kopalová

Další články

Smart Network
Člen Zákoník práce a prevence proti stresu Průzkum poukázal na to, že 4 z 10 zaměstnanců si myslí, že prevence stresu v práci není dobře ošetřena.
Detail článku
Smart Network
Smart Možnost Vaší propagace na webu Smart Network Slyšeli jste již o možnosti zakoupit si propagaci na našem webu, jejíž součástí je banner a pozadí? Tuto propagaci může využít člen i host Smart Network.
Detail článku
Smart Network
Člen Představení členky: Ing. Veronika Svatošová, Ph.D. Představujeme Vám naši novou členku, která působí na akademické půdě. Přesto ji Smart Network rozvíjí a nalézá zde své uplatněné. Co radí podnikatelům v dnešní době?
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Úhrada vstupného na akce: CZK: 2700633772/2010 EURO: 2701690402/2010
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace