Tipy na skvělou networkingovou schůzku

15.1.2021
Smart Network

Chcete si užít networkingovou schůzku bez stresu, nervů a vytěžit z ní naprosté maximum?

Věříme, že ostřílení Smarťáci již dobře znají naše tipy na networkingovou schůzku a jistě je mají v praxi vyzkoušené a ví, že se podle nich řídit opravdu vyplatí. Pro ty, kteří s networkingem teprve začínají, nebo jim schůzky nefungují jak by měly, máme v tomto článku shrnuté tipy, které by měl každý pro úspěšnou schůzku dodržovat. 

 

 0000001829.png

Jak tedy na to? Pro úspěšnou networkinogovu schůzku doporučujeme dodržovat těchto 8 jednoduchých zásad:

  • Přijdu včas a na správné místo. Před schůzkou se připravím a zjistím, kde se schůzka koná, jak se na místo dopravím, kde případně zaparkuju, nebo jak se dopravím pomocí místní dopravy. Podle toho přizpůsobím čas určený na cestu a nezapomenu počítat s rezervou.
  • Schůzku si ideálně naplánujeme na 90 minut a postupujeme dále tak, že vy i člověk, se kterým se máte potkat, budete hovořit zhruba půlku dané doby. V ideálním případě by měl mezi oběma stranami vzniknout poměr 50:50.
  • Využijte maximálně společně strávený čas a věnujte druhému svou pozornost. Ukažme tomu druhému, že nasloucháme a hlavně vnímáme, co říká. Dejme mu najevo, že si vážíme jeho času, který věnuje nám a našemu setkání.
  • Ze získaných informací vytváříme výstup. Tedy shrneme schůzku a domluvíme se na potenciální spolupráci, popřípadě pokud nemáme hned možnost spolupracovat, zůstaneme v kontaktu a v případě potřeby anebo změny situace můžeme toho druhého hned kontaktovat.
  • Nikdy nevíme, co se za danou osobou skrývá a co všechno nám může nabídnout, proto nikoho dopředu neodsuzujeme a setkáme se doslova každý s každým. Nedíváme se na člověka pouze jako na jednu osobu, protože za každým je celá síť kontaktů a dalších lidí. To, že dotyčný nenabízí co hledáte neznamená, že nezná někoho, kdo vám může pomoct.
  • Na networkingové schůzce primárně neprodáváme. Spíše než na přímý prodej navazujeme kontakty a budujeme dlouhodobé vztahy. Nikdo nechce koupit produkt hned od někoho, koho ani nezná. Proto dáme prostor primárně pro seznámení a vzájemnému naslouchání a prodej necháme případně na příští schůzku. 
  • V průběhu schůzky si píšeme poznámky. Nejen že tím projevím o druhého zájem, ale také se k nim můžu kdykoliv vrátit a mohou mě napadnout myšlenky, které mě na schůzce hned nenapadly. 
  • Nikdy není šance udělat znovu první dojem. Proto u schůzky dbáme na svou image, která prezentuje jak vás, tak vaši práci. 

 

Pokud se těmito zásady budete držet, máte zaděláno na úspěšnou a produktivní networkingovou schůzku. Není to zas tak složité. Co říkáte?

 

Bc. Kateřina Sedláčková

Další články

Smart Network
Člen JAKÉ BYLY VÁNOCE V MYJÓMI Každý z Vás se těší na Vánoce. My bychom Vám chtěli ukázat Vánoce pod taktovkou MYJÓMI.
Detail článku
Smart Network
Člen Mytí aut: dokonalost vs. nízká cena Víte za co platíte? Je zajímavé sledovat, kolikrát investujeme do slev, které se nám obratem několikanásobně prodraží. Nevěříte? Prohlédněte si filozofii detailního ručního mytí aut v Brně!
Detail článku
Smart Network
Člen Slavnostní otevření studia v nových prostorách Pět měsíců usilovné práce slavilo úspěch! Z domu v historické části Jihlavy se stal dům krásy. Luxusní design a vybavení čtyřpatrového domu se originálně doplňuje s původními starobylými prvky.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Úhrada vstupného na akce: CZK: 2700633772/2010 EURO: 2701690402/2010
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace