Jitřenka Kadrnková hovoří o Životních mapách® pro dospělé

8.1.2018
Smart Network

Představte nám, prosím, životní mapy pro dospělé.

Dospělým Životní mapy® umožňují především poznání sebe sama. U mapy se vrací do svého dětství a odhalují hluboko zakořeněné vzorce a programy získané právě v tomto období - ve věku do 12ti let.

Definují přijaté programy, které s námi rostou a  projektují se nám v situacích jež se stále opakují. To, čím nás „naprogramovalo“ naše nejbližší okolí do 12ti let, pak žijeme stále dokola. Cyklíme se ve vzorcích a schématech a  nemůžeme z tohoto kruhu vystoupit, dokonce tyto vzorce často považujeme za naše jistoty.

Tyto vzorce a „jistoty“ pak zase předáváme dál našim dětem.  A právě Životní mapy dávají možnost nefunkční a destruktivní programy definovat, pochopit a změnit, či zcela odstranit již na úrovni příčiny.

Pokud vytvoříme nová schémata, funkční a začneme je opravdu žít (nestačí o nich jen mluvit), pak tvoříme, měníme a změnu pociťujeme i v našem okolí, které přirozeně reaguje. Takže vidíme, že si více užíváme  života s dětmi, více si rozumíme partnerem a třeba také se svými rodiči.

 

Můžou nám mapy pomoci i v partnerských vztazích?

Pokud Životními mapami® prochází partneři, mohou se vzájemně lépe pochopit bez výčitek a obviňování. Uvidí, co se skrývá (jaký program a odkud se vzal) za  chováním jejich protějšku v určitých situacích, za rozhodováním. Také zjistí, jaký komunikační typ je jim vlastní a odhalí tak příčiny mnohých komunikačních nedorozumění.  Ale také pochopí, co způsobuje jejich strachy a jaká jsou opravdová přání partnera/ky. Společně si pak mohou vytvořit takový svůj společný plán změn ve vztahu a vzájemně se podpořit.

 

Na Vašem webu jsem objevila, že máte i zajímavý program pro školy a školky. Prozraďte nám o něm více.

Ano, je to Tygří svět. Základem je práce s knihami autorů Životních map® Kamily a Petra Kopsových Tygr dělá uáá uáá, Jak se krotí tygr, Jak se domluvit s tygrem a Tygří kniha (Tygří třídní kniha pro 1.stupeň ZŠ).

Tygra nevymysleli dospělí a nevnutili ho dětem do života. Tygr přišel od dětí, ztotožňují se s ním, skočí do nich a řádí. A děti si s ním často neví rady. Potřebují si o něm povídat, poznat ho, naučit ho hrát si, naučit ho říkat si o věci, přijímat různé situace, nebo si říct o pomoc, ale také ho naučit jak se zklidnit, nebo si odpočinout. Děti chtějí samozřejmě poznat i našeho Tygra. b4ee37644def.jpg

Každý máme svého Tygra, jen my dospělí jsme na něho dávno zapomněli, nechali jsme ho někde zavřeného, nevrlého, nebo dokonce polomrtvého. Je potřeba ho znovu najít, vzkřísit a pak myslím, že naši Tygři a Tygři dětí si vzájemně porozumí, budou schopni si spolu hrát, povídat si, a třeba si i pořádně zařádit ……..už víte jaký je právě ten Váš Tygr? Napište mi, nebo ho nakreslete!  Práce s Tygřím světem je vhodná jak ve školách a školkách, tak také doma, v rodinách. Jednoduše vše uvést do každodenního života.

 

Máte nějakou novinku, kterou byste nám ráda představila?

Na podzim minulého roku proběhla soutěž pro základní a mateřské školy u nás a na Slovensku Namaluj si svého Tygra. Děti si společně ve školách a školkách četli knihu Tygr dělá uáá uáá , povídali si o svých Tygrech, poznávali je, hráli si a své Tygry nakreslili. Paní učitelky obrázky poslaly a Životní mapy® je umístili na své facebookové stránce, kde se „laikovalo“.  Pro vítěznou třídu a paní učitelku – vyhrála 3.A ze ZŠ Chrást u Plzně -  byly připraveny ceny v podobě Ipadu nebo knih od Albatrosu. Do soutěže se zapojily školy ve všech 14ti krajích, bylo to 185 tříd ze 130ti škol a školek v ČR.  Svého Tygra mělo možnost  poznat a nebo objevit 2724 dětí a to je …….prostě KRÁSNÉ !!!

Novinkou je další kniha, která patří do Tygří série a to je Kniha neobyčejných kouzel.  Je to příběh holčičky Lucy, který malé, ale i velké čtenáře velice rychle vtáhne do děje a naučí je mnoho kouzel, jež nemusí být pro každého jednoduchá, ale život nám změní přímo neobyčejně! Pozor: vše je nutné opět uvést do praxe :-)

 

Co se Vám na aktivitě Smart Networku líbí?

Na Smart Networku se mi líbí, že přirozeně propojuje lidi z různých oblastí a odvětví. Každý má svůj směr, cestu, na které, třeba díky Smartu, potká lidi s nimiž vytvoří spolupráci, získá či poskytne inspiraci, nebo vznikne nové přátelství. Myšlenka zprostředkování a tvoření nových vztahů a kontaktů na osobní úrovni se mi velice líbí, myslím, že je v naší době potřeba.  A dávka energie, kterou může každý na akci Smartu zažít a nasát je prostě návyková :-)

 

Shlédněte video ke Knize neobyčejných kouzel

Autor článku: Jitřenka Kadrnková

Další články

Smart Network
Členové Petr Bende zavzpomínal velkým koncertem v Újezdu u Rosic Petr Bende, známý zpěvák a hudebník, se rozhodl oslavit desetileté výročí začátku své profesionální muzikantské dráhy.
Detail článku
Smart Network
Smart Networkerka na akci "Ateliér pro kočku" Networkerka má za sebou další úspěšnou akci. Tentokrát moderovala výstavu obrazů a šlo jí to velmi dobře ;-) Více si přečtěte v článku!
Detail článku
Smart Network
Členové MITROVSKI NA GRILU – O GRILU 2/2 3 minuty čtení. Češi grilují rádi a špatně, tvrdí jeden známý kuchař. My věříme tomu, že to druhé pravda není. Pokud si ale svými výkony nejste jisti, přijďte k nám!
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
www.smart-network.cz Smart Network
Facebook
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 026 07 450, DIČ: CZ 026 07 450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)