Děti z Dětského podnikatelského klubu na business akci Smart Network 4. 6. 2019

Smart Network
3.6.2019
Alice Marečková

Děti z Dětského podnikatelského klubu dostanou skvělou příležitost, aby se podívaly, jak vypadají naše business akce. Networkingovou a podnikatelskou atmosféru světa dospělých si zažijí na business snídani 4. 6. 2019 v Brně.

 

Chcete vědět, jaké dětské návštěvníky jste mohli potkat na snídani a co je to přesně ten Dětský podnikatelský klub? Pak čtete dál.

 

Dětský podnikatelský klub

PROČ KLUB VZNIKL? 

Protože pomáháme dětem v základních zásadách života lépe uspět.

Co děti získají:

  • Nevydat více než mám a umět vyjít s penězi.
  • Umět si na věci i našetřit.
  • Zbytečně se nezadlužovat, raději vymyslet, jak na to vydělám peníze v tom, co umím, či vymyslím. Děti si realizují své nápady do podnikatelského plánu s jeho uskutečněním.  
  • Marketing a jeho výhody i nevýhody – umět i odolávat častým nabídkám k nákupu.
  • Rozpočet firmy, rodiny i svůj na věci co chci mít – umět ho používat.
  • Rozvoj schopností, sebevědomí, talentů, IQ.

Nabízíme kroužek během školního roku, projektové hodiny do škol i příměstký tábor.

 

KOLIK JE NA KROUŽKU DĚTÍ?

Ve skupině bývá 10-16 dětí ve věku od 7 do 16 let, ale máme i 19 letého. :o)

Působíme na 8 školách v Brně a Kuřimi, aktuálně připravujeme Jihlavu, Blansko, Olomouc, Prahu…

 

CO MAJÍ DĚTI ZA ÚKOL?

Děti prochází hravou a prožitkovou formou 20 lekcí UŽITEČNÝCH ZÁKLADŮ DO ŽIVOTA.

Na sebe navazující program lekcí zvyšuje jejich IQ, schopnosti, rozvíjí jejich přirozené i skryté talenty, finanční gramotnost, komunikaci, obchodní dovednosti, kreativitu, podnikavost, tvořivost. Děti mají možnost dělat v životě to co chtějí a vyzkouší si, jestli je láká zaměstnání nebo podnikání.

 

 IMG-3139.JPG

CO DĚTI V LEKCÍCH DĚLAJÍ?

V každé lekci je 30 % teorie a 70% praxe.

Lektor je pro děti průvodce a procvičí s nimi dané téma formou našich naučných her, pracovních listů, workshopů, tréninků, prezentací, tvorbou videí. Děti získají i jasnější představu o tom, jak to chodí díky  exkurzím ve firmách. Inspirujeme je i besedami s úspěšnými lidmi.
 

MOHOU SI DĚTI VYMYSLET PODNIKATELSKÝ ZÁMĚR?

Ano. Jako jedno z témat, které s dětmi probíráme, je podnikatelský plán. Dle svého nápadu si ho pak s pomocí nás a rodičů realizují.

 

CO UŽ DĚTI REALIZOVALY?

Představím vám tři z našich dětí, kteří svůj plán již dotáhli do zdárného konce.

 

Lukášek chodil do klubu 1 rok v Kuřimi a v tomto školním roce už pokračuje s lekcemi pro pokročilé.

Realizoval svůj podnikatelský plán tak, že s maminkou napekl zdravé sušenky pro pejsky, (maminka se věnuje podnikání s pejsky, byl to kvalitní zdravý recept), krásně je zabalil i s logem klubu a nacenil. Pak měl možnost si je prodávat na dětském dni v Brně Medlánkách. Lukášek chtěl dát menší cenu, protože nevěřil, že to prodá. Tatínek ho ale podpořil a spočítali spolu náklady, takže pak více věřil ceně a všechny sušenky opravdu prodal.

Vydělal si svým nápadem peníze, ale musel použít i obchodní dovednosti, umět nabídnou, oslovit a prodat. Byl moc šikovný, oslovoval asi takto: „Dobrý den, máte pejska, můžete mu koupit sušenky?“  Když řekli, že ne, nedal se a pokračoval:  „A znáte někoho, kdo pejska má?“  To lidi přimělo přemýšlet a rádi sušenky koupili i pro pejsky známých. Část peněz daroval Lukášek na psí útulek. Učíme děti pomáhat i druhým.

 IMG-3899.JPG

 

Viktorovi je 14 let a chodí do klubu 4 roky. Byl nejlepší ve všech obchodních hrách. Jeho realizovaný plán je jednoduchý. Spolužáci nechtějí vypracovávat domácí úkoly, tak je některým vypracuje za peníze. Momentálně se rozhoduje ke studiu na střední škole a ví, že bude mít svou firmu. Má nepopiratelný obchodní talent.

 

Samuelovi je 19 let a do klubu se přidal tento školní rok, protože naše lekce navštěvovali i jeho sourozenci a on si je chtěl projít také. Studuje střední školu v oboru IT programování, zajímá ho elektro. Je rozhodnutý mít svou firmu a vymýšlet nové projekty. Uskutečnil projekt, kde vymyslel držák bateriových článků použitelný i pro elektromobily.

 

PODLE ČEHO JSTE VYBÍRALA DĚTI NA PODNIKATELSKOU SNÍDANI?

Vybrala jsem výše uvedené děti, které měly originální realizované projekty a absolvují už i lekce pokročilých.

S Dětským podnikatelským klubem, z.s. jsme členem Smart Network již druhý rok. Jsme moc rádi, že jsme od Gabriely Mrkvicové dostali dárek v podobě účasti 3 dětí na podnikatelském setkání 4. 6. v Brně, které se na akci podívají za odměnu za své výsledky.

 

Alice Marečková

Majitelka a lektorka

 

Dětský podnikatelský klub z.s. 

e-mail:info@detskypodnikatelskyklub.cz, mobil: +420 777 847 089

www.detskypodnikatelskyklub.czfacebook.com/bkidsclub