Efektivní forma online marketingu - Videovizitka

19.7.2016
Smart Network

Možná si kladete otázku, pro zrovna University of applied management vám radí v oblasti marketingu. Je to jednoduché. Tato oblast totiž nejvíce ovlivňuje lidskou psychiku ještě před samotným setkáním s vaším klientem! 

Pokud váš klient bude příjemně naladěn před setkáním, zvyšuje se vám pravděpodobnost uzavření obchodu!

 

Marketing je u většiny drobných českých podnikatelů opomíjen. Přesto účinný a efektivní marketing vám může přivést řadu nových zákazníků, zvýšení obratu a nové příležitosti!

V prvním článku této série jsme si společně definovali: 

  • Kdo jsem já?
  • Kdo je můj cílový zákazník?
  • Jak si rezervovat schůzku?

Tyto první důležité marketingové kroky si můžete připomenout ZDE!

 

Online marketing ve formě videovizitky

Každý obchod začíná schůzkou. Pokud ovšem vašeho potencionálního klienta nenalákáte na schůzku, nemůžete mu ani dostatečně popsat váš produkt či službu, a je více než pravděpodobné, že se obchod neuskuteční!

Řada podnikatelů si schůzky sjednává telefonicky. Častou odpovědí zákazníka bývá:

Pošlete mi váš návrh do mailu. Já si jej přečtu a případně vám zavolám.“

Text není pro klienta ani zdaleka tak lákavý. Proto vám radíme, využijte možnost multimédii a zpracujte svoji videovizitku. Důležité ovšem je nešetřit při její tvorbě. Zpracujete pouze jednu, která vás bude reprezentovat, a sdílením můžete dosáhnout až několika stovek shlédnutí.

 

Co to videovizitka je a co by měla obsahovat?

Jedná se o krátké video v rozsahu 3 – 4 minuty, ve kterém můžete efektivně a netradičně představit vaši firmu, případně přímo vaši osobu! Pamatujte ovšem, že nejdůležitější jsou první 4 vteřiny. Pokud v nich zákazníka nezaujmete, video vypne a e-mail od vás smaže.

První dojem je jen jeden! Je tedy nutné precizně připravit prostředí, ve kterém natáčíte, věnovat se i svému zevnějšku a především pečlivě promyslet obsah, který chcete svému zákazníkovi sdělit. Na tomto videu mluvte jasně, srozumitelně, stručně a celé to můžete zakončit výzvou.

Celkové vaše vystupování působí na psychiku člověka. Zákazník bude již před samotnou schůzkou vědět, zda – li se s vámi cítí dobře a jste mu sympatický/á.

 

Jak efektivně použít videovizitku? 

Krok č. 1: Zveřejnění na youtube.com

Video nahrajte pod svým profilem na Youtube – pečlivě vyplňte všechny kolonky a zvolte název tak, aby byl opravdu poutavý. Ve chvíli, kdy bude vše vyplněno tak, jak chcete, publikujte video jako „veřejné“. Nezapomeňte vyplnit „tagy“, neboli klíčová slova.

Krok 2: Zveřejnění na facebooku

Video z Youtube nasdílejte na svůj profil na Youtube – ideálně v pracovní den dopoledne, kdy je potenciál největšího zásahu.

Také můžete video přímo nahrát do facebooku – zde bude vysoký počet přehrání, neboť facebook vložené video automaticky přehraje všem vašim přátelům. Poproste také o sdílení všechny své známé.

Krok 3: Podpis do e-mailu

Posilte svojí image a poznejte mnohem více lidí. Nastavte si podpisu v emailu kromě jména, firmy a telefonu i proklik na videovizitku. Oslovíte tak každého, komu budete psát.

 

Rady na závěr

  • Video zveřejňujte na svém facebooku vícekrát – recyklujte. Připomeňte ho lidem novým vložením např. jednou týdně.
  • Sdílejte video ve všech možných skupinách na facebooku, kam máte přístup.
  • Máte-li i další sociální sítě (Google , LinkedIN, Twitter…) sdílejte je i tam.
  • Dáváte-li inzeráty na nábor pracovníků, dejte do nich i odkaz na video – ať vidí, ke komu se hlásí a dovedou se s Vámi co nejvíce ztotožnit.

V dalších dílech se budeme zabývat tvorbou videovizitky a jejím konceptem.

Kateřina Jančíková - redaktorka

Další články

Smart Network
Smart SMART TALK inspirace: "Proč se u nás platí storno." V rámci série dílů inspirace se Gabriela zaměřuje na networking a mýty, které s ním jsou spjaté. V tomto 44. díle se Gabriela zaměřuje na téma: "Proč se u nás platí storno."
Detail článku
Smart Network
Smart SMART TALK rozhovor s Tomášem Novotným Hostem dalšího dílu podcastu SMART TALK s Gabrielou je Tomáš Novotný, majitel firmy WEPS, s.r.o.
Detail článku
Smart Network
Smart SMART TALK inspirace: "Neodcházej z networkingové akce bez domluvené schůzky se všemi účastníky." V rámci série dílů inspirace se Gabriela zaměřuje na networking a mýty, které s ním jsou spjaté. V tomto 43. díle se Gabriela zaměřuje na téma: "Neodcházej z networkingové akce bez domluvené schůzky se všemi účastníky."
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (2. patro)
Smart Network Úhrada vstupného na akce:
CZK: 2700633772/2010
fb tncz linked in google fb warengo google spotify apple podcasts

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace