Ing. Jakub Kohoutek EFA představuje spolek Srdce na pravém místě, z.s.

8.8.2018
Smart Network

Představte našim čtenářům, co je předmětem Vaší činnosti.

Náš spolek Srdce na pravém místě, z.s. se zaměřil na podporu malé Adélky Petříkové a její rodiny. Adélka se narodila se vzácným syndromem Phelan McDermid. V současné době neexistuje řešení, jak tuto zákeřnou nemoc organismu porazit. Naším cílem je rodině dopřát potřebné finance na léčbu a další pomůcky. 

718bdc8e34ce.png

4d08fef7c55f.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak dlouho se věnujete této činnosti a co tomu profesně předcházelo?

Spolek funguje od roku 2015. Nápad přišel díky našim předchozím aktivitám spojeným s dobročinností v rámci Zlínského kraje. Podporovali jsme canisterapii a také seniory.  

Co Vás na Vaší práci nejvíce baví?

Myšlenka spolku je zapojit a pozitivně ovlivnit co nejvíce lidí. Chceme, aby si uvědomili, že pomáhat je důležitá součást života. Vize je podpořit více rodin a připravit podmínky, aby mohla vzniknout nadace se širší působností. 

Kde jste získával zkušenosti?

Spolek postupně budujeme od základů, kdy první rok přicházely na účet doslova stokoruny od prvních podporovatelů. Díky kulturním a sportovním akcím jsme však získali dobré jméno a postupně se připojily stovky lidí a také desítky firem. Inspiraci čerpáme kolem sebe, například z Nadace Dobrý anděl. Zkušenosti jsem získal v podnikání ve finančním sektoru. Několik let se věnujeme práci s podnikateli. Řešíme s nimi jejich projekty, investice volného kapitálu, krizový management a akviziční činnost. 

Co chystáte do budoucna?

Letos se nám podařilo rodině Adélky koupit byt v Kroměříži. Na transparentním účtu se sešlo za poslední rok a půl milion korun. Druhý milion jsme získali jako půjčku od fanynky spolku a malé Adélky. Chystáme se ještě na celkovou rekonstrukci bytu. V souvislosti s touto opravou bytu chceme ještě uspořádat dvě akce. Jednou z nich je golfový turnaj na Kořenci a druhou koncert v Kongresovém centru Zlín. Věříme, že se nám do konce tohoto  roku podaří vybrat potřebné peníze na opravy. 

 ccfa386cb9c5.png

Proč jste se stal členem klubu SN a co Vás do klubu přivedlo?

Do klubu mě přivedla Gabriela Mrkvicová, známe se již několik let. Moc jejímu konceptu Smart Network fandím s jejím a proto jsem se rád připojil. Smart Network může být cesta, jak potkat nové lidi a zapojit je také do projektu Srdce na pravém místě. Navíc mám mnoho kontaktů z předchozího podnikání a rád se o ně podělím. 

Co byste poradil podnikatelům v dnešní uspěchané době?

Receptů na úspěch v podnikání je mnoho. Mně osobně funguje několik pravidel: Rodina je základ úspěchu a čas s rodinou je motorem pro moje podnikání. Jsem člověk, který dodržuje dohody a co řeknu, to platí. Určitě je třeba makat na sobě, poznávat svoje silné stránky a ty postupně zlepšovat.

Jaké máte reference na Vaši osobu a firmu?

Remiva, Kovoline, Greiner Packaging, Greiner Assistec, Tufír, Česká pojišťovna, Parite PRO, Arfin, SAB, Spectra, Nadace Malý Noe, EPOFIS IT, Gepard finance, Eye Level, Energy financial group, …

 

Více o spolku na jeho webových stránkách najdete ZDE.

FB ZDE.

Transparentní účet spoluku ZDE.

Poděkování maminky Broňky za dosavadní činnost spolku pro jejich Adélku ZDE.

Ing. Jakub Kohoutek EFA

Další články

Smart Network
Člen Začleňování osob se zdravotním postižením do společnosti Jaká je úroveň komunikace veřejnosti s lidmi se zdravotním postižením a jaké jsou jejich zkušenosti s komunikací, bylo prezentováno u kulatého stolu na Magistrátě města Brna koncem dubna letošního roku.
Detail článku
Smart Network
Člen Hra Finanční svoboda – aneb jak zbytečně nenaletět finančním „prodejcům“. Hra je užitečná všem, kteří nejsou pasivní vůči svým financím a chtějí znát principy bohatství.
Detail článku
Smart Network
Smart MasterMinding aneb posuň svoje podnikání kupředu Chcete posunout Váš projekt o krok dál? Váháte, zda vůbec s projektem začínat? Odpověď můžete najít díky MasterMindingu!
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace