Kariérní dny pro lidi s postižením

27.10.2015
Smart Network

Nadační fond Lepší vyhlídky společně s firmou PPG napomohli lidem z družstva invalidů MYJÓMI zlepšit své pracovní dovednosti a do budoucna třeba i objevit jejich Lepší vyhlídky na pracovním trhu.

Firma PPG umožnila prostřednictvím grantu zorganizovat několikakrokovou vzdělávací akci pro osoby s postižením a tím to vše začalo. Dne 10. 2. 2015 v prostorách centra Kociánka proběhla za plné podpory firmy PPG dvoudenní vzdělávací akce určená výhradně osobám s postižením. Lektorka Lepších vyhlídek Máša Vítková školila první den Pozitivní postoj.

Jsem velmi ráda, že jsem se na této akci mohla podílet. Byl to pro mě neuvěřitelný zážitek a otevřeně mohu říct, že předávání informací probíhalo oboustranně a i já si z tohoto dne odnesla skutečně mnoho”, dodává Kristýna Čermáková, jedna z lektorek a projektová manažerka Lepších vyhlídek.

Hlavní poselství, které chtěly Lepší vyhlídky všem účastníkům předat, bylo uvědomění si vlastní zodpovědnosti za svůj život, přestože se to může zdát v jejich případě příliš tvrdé. Být aktivní v řešení a hledat možnosti, jak by to šlo, a ne jen pasivně přijímat svůj osud a tvrdit, že to nelze, protože jsem znevýhodněn. S lektorem Filipem Vítkem probíhaly také týmové hry, které u účastníků měly skutečně velký úspěch. Druhý den se učili psát životopis, školili se základy prezentace a způsoby jak si vybudovat svou značku. O tom, že se nejednalo jen o jednorázovou akci, svědčí skutečnost, že jedna z účastnic pokračuje v dalším vzdělávání. S pomocí Lepších vyhlídek se účastní dlouhodobé individuální výuky angličtiny.  

Jako přesah těchto aktivit zrealizovaly Lepší vyhlídky 16. 9. 2015 v prostorách Ligy vozíčkářů jednodenní kurz práce v Excelu pro hendikepované zaměstnance družstva MYJÓMI, kterým školení přineslo reálné zlepšení jejich dovedností. Lektor Jirka Brázda byl ve zpětné vazbě velmi pochválen zejména za srozumitelnost výkladu a trpělivost při vysvětlování.

Cílem všech těchto akcí bylo zlepšit kvalifikaci všem účastníkům a některé i motivovat k převzetí zodpovědnosti. To, nakolik se podařilo tento cíl naplnit, ukáže až budoucnost.

Jindřiška Jarešová

Další články

Smart Network
Člen Fotografie v IT Vogue Byl to krásný den plný slunečních paprsků, rozpálených dlaždic a skvělé nálady všech, kteří s námi fotili. Darinka Hlinková má totiž vždy dobrou náladu a to se přenáší na všechny ostatní.
Detail článku
Smart Network
Smart Závěrečný čtvrtletník, aneb shrnutí roku 2015 Rok 2015 se pomalu blíží ke svému konci a my bychom vám rádi představili novinky, které pro vás připravujeme pro rok 2016. Nechte se provést malou ochutnávkou novinek ve Smart Networku.
Detail článku
Smart Network
Člen OP Prostějov a nákupy v něm...... Někdy se klienti bojí, občas neví co je čeká, ale co jim mohu slíbit je skvělý servis a úžasný tým lidí, který se o něj postará ve chvíli, kdy si úplně nejsou jistí.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

Smart Network
info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
www.smart-network.cz Smart Network
Facebook
Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb