Muži a oblékání do černé díl II.

19.9.2015
Smart Network

Stále mluvím o mužích, kteří se pohybují ve světě schůzek, potkávají se s obchodními partnery, novými i stávajícími klienty.

Nemluvím o mužích všeobecně. Těch co chodí hlídat obchodní domy, pracují jako IT, řídí restaurace, pečou chleba a mnoho dalších. Oni žij v jiném světě. V tom, kde není tolik vyžadováno, aby o sebe všeobecně dbali. Ale to neznamená, že se jim v některém z příštích článků nepodívám na zoubek....

Vraťme se zpět k těm, kteří potřebují vypadat dobře, ale tak nějak na to jdou prostě špatně. Business dress code u muže znamená, že se od něj očekává tato móda: šedý a tmavě modrý oblek, kožený pásek, ponožky ladící s barvou kalhot, světlé, případně pastelové košile, dražší kravata decentní barvy z důvodu sladitelnosti s oblekem a košilí.

Nikde se nemluví o černém. A i kdyby se o něm mluvilo, stejně bych s ním nesouhlasila. Dost na tom, že se černý oblek prodává v podstatě nejvíce, a to právě z toho důvodu, že stále u nás platí pravidlo:

Než vypadat dobře, to raději zvolím nesmrtelnou klasiku: smrtelnou černou.

Muži mají všeobecně volnější dress code než ženy. Mohou více kombinovat, nehrozí jim faux pas v podobě hlubokého výstřihu, kratší sukně než je 10 cm nad kolena, a mnoho dalšího. Výraznější líčení, svůdnější rty. To vše číhá na nás ženy a musíme se sakra snažit, abychom nevypadali občas sexy, protože do businessu to prostě nepatří. Tudíž i proto všechno si zapamatujme heslo, kterým se sama řídím již mnoho let:

Jedno dobře zvolené oblečení na jednání často nahradí tisíc slov....

 

Vaše Eva

Přijďte se vzdělat v oblasti pracovního oblečení, vezměte kolegy a objednejte se na hormadný seminář zábavnou formou :-)

Kdy? Jak se přihlásit? Napište mi na kontaktní formulář, nebo prostě zavolejte.

FOTO: Dušan Brzobohatý

Eva Vlachová, studio Ewelyn, Svratecká 845, Brno

733 195 222 | E-mail | Facebook 

FOTO: Dušan Brzobohatý

STYLING: Eva Vlachová

MODEL: Jan Matiovský

Eva Vlachová

Další články

Smart Network
Člen HLEDÁME SCHOPNÉ KOLEGY PRO MBI STORE V BRNĚ Chcete s námi pracovat v příjemném prostředí, za Vaši práci být dobře odměněni a letět s námi do Karibiku? Přijďte do MBI!
Detail článku
Smart Network
Smart Networkerka a moderátorka na akci University of applied management Dne 12.11.2015 moderovala networkerka Gabriela Mrkvicová akci University of applied management, na které došlo k představení studia MBA i celé univerzity. Přečtěte si článek o této události!
Detail článku
Smart Network
Smart Podcast SMART TALK s Gabrielou Poslechněte si zbrusu nový podcast majitelky Podnikatelského klubu Smart Network Gabriely Mrkvicové.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Smart Network Úhrada vstupného na akce:
CZK: 2700633772/2010
EURO: 2701690402/2010
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace