Představení člena: příběh značky Liftor

15.5.2023
Smart Network

Ondřej, Pavel a Vašek: Tři mladí muži, kteří bojují za to, aby vás z práce nebolela záda.

Společnost Liftor se zabývá výrobou dřevěných polohovacích stolů a ergonomickým vybavením kanceláří, prostorů pro home office, studium a volný čas.


Na začátku byla bolavá záda jedné kolegyně“ vypráví Pavel Petr, jednatel firmy Liftor. „Postupně se přidávaly stížnosti dalších kolegů, a i já sám jsem vnímal, že mi dlouhodobé sezení nedělá úplně dobře. Seděl jsem v práci, v autě, a dokonce i doma. Když jsem se nad tím víc zamyslel, zjistil jsem, že prosedím většinu dne, a to mne jako aktivního člověka trochu děsilo.“


Všichni tři majitelé firmy - tedy Ondřej Jirovec, Pavel Petr i Vašek Ortinský - „vyrostli“ ve středně velké technologické firmě, kde se pracuje od rána do večera. Vzhledem k tomu, že jsou sami nadšení sportovci, dlouhodobé sezení začali pociťovat i na vlastní „kůži“ – tedy spíše na zádech a kondici. „Ve firmě jsme tento problém samozřejmě vnímali a snažili se to řešit, ale nic, co by fungovalo dlouhodobě, jsme nenašli,“ dodává Ondřej Jirovec, další z majitelů firmy Liftor.

DSC07112.jpg

Zdroj: www.liftor.cz

Nápad přišel na cestách
„Asi by se dodnes nic nezměnilo, kdybychom se v dubnu 2019 nevydali na cestu po východní Asii, kde jsme mimo jiné navštívili i veletrh různých technologických novinek. Tam jsme poprvé zaregistrovali něco, co nám hned na první pohled přišlo jako skvělý nápad,“ vypráví Vašek Ortinský. Polohovací stůl, který bylo možné nastavit do různých výšek a úrovní a přizpůsobit ho své práci a činnosti. „Přišlo nám to super, ale zároveň jsme zjistili, že firem, které prodávají kancelářské polohovací stoly, je vcelku dost. Chtěli jsme tomu nápadu přidat nějakou větší hodnotu, ruční práci, lidskost a řemeslo. Chtěli jsme mít možnost vyrobit sobě a lidem okolo nás stůl na míru, a to takový, na němž bude znát, že za ním stojí člověk, a nejen stroj,“ vypráví Ondřej Jirovec.

Technologie ve spojení s přírodou a lidskou prací
Rozhodli se tedy „vzít technologii“, dovážet elektrické zvedací nohy stolu, zkombinovat to s tradičním řemeslem, lidskou prací, dřevem a desky stolu vyrábět přímo u nás, v České republice. „Nechtěli jsme se stát jen přeprodejcem cizího zboží, chtěli jsme dát stolům větší autentičnost, individualitu, a to bez vlastní truhlárny nešlo. Nějakou dobu nám trvalo, než jsme našli vhodné prostory, kde nyní stoly vyrábíme, ale podařilo se. Na jaře roku 2021 jsme rozjeli výrobu a otevřeli truhlárnu Liftor,“ vypráví Vašek Ortinský, třetí z tria majitelů firmy. „Díky vlastní truhlárně máme možnost vyrobit zákazníkovi desku stolu do druhého dne, což vedle rozměru na míru považujeme za velkou přidanou hodnotu.“

DSC07402.jpeg

Zdroj: www.liftor.cz

Do firmy i do domácí kanceláře
Stoly Liftor jsou unikátní právě tím, že se dřevěná deska stolu vyrábí na míru a ručně, nejde tedy o masovou velkovýrobu. „V tuhle chvíli nabízíme hned několik dekorů dřeva a také různé barvy zvedacích nohou stolu. Každý si tak může vybrat a nechat vyrobit stůl podle svého vkusu i ladění interiéru“ říká Pavel Petr. Mezi klienty Liftoru patří individuální zákazníci, kteří si stoly této značky vybavují své pracovny, ale také velké firmy, kterým záleží na zdraví svých zaměstnanců. Polohovací stoly jsou oblíbené i v coworkingových centrech a pracovních hubech, kterých přibývá i u nás v ČR.

Sezení je novodobé kouření
Misí Liftoru není jen „prodat polohovatelný stůl“, ale také šířit osvětu v oblasti zdravého přístupu k práci i celému životu. Proto nabízí (a stále rozšiřuje) i řadu ergonomických pomůcek, jako je aktivní židle, balanční podložka nebo polohovatelný držák na monitor. „Sedíme více, než je zdrávo. Ze sezení se stává novodobé kouření, a stejně tak je dlouhodobé sezení škodlivé,“ upozorňuje Ondřej Jirovec. „Sami na sobě cítíme, že když v rámci pracovní doby kombinujeme stoj, sed a polosed, pracuje se nám lépe a jsme mnohem výkonnější.“


Naším cílem není jen ozdravovat samotné kanceláře, ale i prostředí, kde se učí děti a kde trávíme volný čas. Již nyní jsme proto rozšířili naši nabídku o polohovatelné stoly určené dětem a také kutilské stoly s nosností až 230 kg,“ dodává na závěr Pavel Petr. „Zaměřit se chceme také na rozšíření nabídky dekorů, vyrábět desky stolu z masivu a celkově rozšiřovat nabídku vlastních výrobků, které zapadnou do filozofie Liftoru.“


Tak co, také jste si při čtení tohoto článku stoupli?

 

1600871821862.jpeg

Autor: Jan Strnad

Další články

Smart Network
Smart SMART TALK rozhovor s Ondřejem Svobodou Hostem dalšího dílu podcastu SMART TALK s Gabrielou je Ondřej Svoboda, majitel firmy SimpleLift s.r.o.
Detail článku
Smart Network
Člen Představení člena: Anabix CRM - Byl jednou jeden ičař aneb CRM nad tabulky Byl jednou jeden podnikatel, zdatný obchodník. Na své cestě k úspěchu narazil na moudrou duši, která mu nabídla zázračné CRM. “Já že mám mít CRM? Sama měj CRM! Za prvé nevím, co to je, za druhé mě to uráží!”
Detail článku
Smart Network
Smart SMART TALK inspirace: “Jak být na schůzce pro druhého přínosem” V rámci série dílů inspirace se Gabriela zaměřuje na networking a mýty, které s ním jsou spjaté. V tomto 35. díle Gabriela se zaměřuje na otázku “Jak být na schůzce pro druhého přínosem”
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (2. patro)
Smart Network Úhrada vstupného na akce:
CZK: 2700633772/2010
fb tncz linked in google fb warengo google spotify apple podcasts

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace