Představení členky: Alice Marečková - Dětský podnikatelský klub

10.11.2017
Smart Network

 

Pomáháme nejen dětem být připravené do reálného života hravou formou.  Co to je?  512d15f83cc8.png

Plnit si své dětské sny a cíle i v dospělosti, vytrvat a dosáhnout svých cílů, práce v týmu, neutratit více než mám, vytvářet hodnotné pro společnost i pro mě samotného, nepodléhat zbytečně reklamě a půjčkám, dělat v životě práci či podnikání v tom, co nás baví a podporovat své přirozené talenty. Máme vlastní vyvinuté speciální deskové hry a pracovní listy pro rozvoj dovedností.

Dělám workshopy pro rodiče a dospělé. „Jak souvisí sebevědomí a finanční gramotnost?“

Získají informace, jak v dětech i dospělých zachovat zdravé sebevědomí, čím se ničí a jak to souvisí s penězi, zda a kdy dětem dávat peníze a za co. Jak můžeme pomoci, aby peníze měly a přitom je zbytečně neutrácely za zbytečnosti. Mnoho informací tak získají i dospělí.

 

Děláme besedy s úspěšnými lidmi z různých oblastí, jenž jsou inspirací pro děti, rodiče a naše příznivce i nováčky.

 

Jak dlouho se věnujete této činnosti a co tomu profesně předcházelo?

V obchodní oblasti se pohybují 29 let a 15 let v oblasti vzdělávání, konzultování v obchodních a manažerských dovednostech.

Dětský podnikatelský klub vznikl před 5 lety a je pro všechny děti. 

Není cílem dělat z dětí podnikatele, ale naučit je se umět v životě o sebe postarat a dělat práci, která je bude bavit a přinášet jim peníze pro život.

 

Co to přináší dětem: 

Zábavu, zjištění, kde se peníze berou a jak se dostanou do bankomatu, že rodiče pracují a mají za to odměnu (peníze), větší sebevědomí, možnost přirozeně komunikovat, uspořit si své peníze na to, co chtějí a zbytečně neplýtvat, více doma pomáhat, nepodléhat tolik reklamě a zbytečnému nakupování.

Děti se učí vytrvalosti nejen ve hře, vážit si práce, péče rodičů, mít své cíle a plnit si je nejen jako dítě. Děti se seznámí s výhodami i nevýhodami zaměstnání i podnikání a mají možnosti volby. 

Některé děti jsou schopné si vymyslet a realizovat jakou činností nebo svým talentem si můžou peníze vydělat, než je jen dostávat za nic. 

 

Co to přináší rodičům: 

Užitečný čas a rozvoj pro děti zábavnou a hravou formou s příklady, prožitkem se naučí důležité zásady pro větší úspěch v životě. Děti jsou pak více ochotny si pomáhat a vážit si práce druhých nebo rodičů.

Děti se naučí hospodařit s penězi, aby opravdu utratily jen to, co si vydělají. To vše se učí zábavně, zlepšují svoji komunikace a umění spolupracovat v týmu, a to vše bez počítačů :-)

Podporujeme přirozené talenty dětí a v tomto směru jim pomáháme v dalším vzdělávání. Snažíme se jim také pomoci najít si práci, která je bude naplňovat.

Dbáme na větší samostatnost a sebevědomí dětí.

 

Proč to dělám?

Mám zkušenosti z konzultantské, obchodní a manažerské praxi, prošla jsem přes 1000 firem. Podpora vlastní rodinné firmy mě inspirovala, že můžu hravou formou předat část zkušeností dětem a zastavit zbytečné zadlužování mladých. 

Kdo si hraje, nezlobí. - netropí hlouposti a výtržnosti. Když dáte dětem i dospělým dobré podněty, dostanete i dobré zpět. 

Když je necháte bez dobrých podnětů, tak si najdou ty, co ničí: špatná parta, drogy, vandalismus... jen brát a nepracovat.

Dávám mi smysl část svého času věnovat a podpořit tuto společnost o další šikovné lidi i v dětském věku, kteří chtějí pracovat a vytvářet zajímavé příležitosti i pro druhé.

Důležitost rodiny a její hodnota, umět se v životě o sebe postarat a nebýt přítěží pro společnost, ale užitečný a zanechat zde něco hodnotného.

Zpětná vazba od dětí je nevětší motor proč to dělám, prostě to funguje :o)) Děti to baví a jejich náměty jsou úžasné a my dospělí se od nich můžeme učit.

 

Co Vás na tom nejvíce baví?

Je to kreativní a můžu to tvořit z praxe a hravě, zábavně s výsledky.

 

Proč si klienti mají vybrat právě Vás?

To co nás ve škole nenaučí, je možné od nás mít dřív, než se spálíme v životě.

Umět vyjít s tím co mám a tvořit si rezervy v tomto světě potřebuje jak zaměstnanec, umělec, podnikatel, sportovec, dítě i dospělý.

Dělat co nás baví, je často snem, ne skutečností. A to je možné změnit!

Ušetřit si zbytečné chyby a riskování. Pozitivní motivace. Dělat co nás baví, v čem jsme nejlepší, být úspěšní a šťastní.

       

Co ráda děláte ve volném čase?  eb0a39833ef3.png

Ráda chodím na procházky s dcerou, mám ráda přírodu, lyžování, zahradu, vzdělávám se, ráda se setkávám s lidmi, pomáhám jim a propojuji je s dalšími ke spolupráci, čas s rodinou a přáteli. 

 

Jak dlouho jste členkou klubu Smart Network a co Vás do něj přivedlo?

Jsem členkou asi tři měsíce a přivedla mě do něj Žaneta Zieglerová, která byla mou klientkou a jsem ráda, že spolupracujeme i v jiných oblastech. :o) 

Děkuji Gabriele Mrkvicové za podporu Dětského podnikatelského klubu od Smart Network. Tři děti z Dětského podnikatelského klubu, mají možnost vyhrát účast na podnikatelském setkání klubu Smart Network a přijít mezi podnikatele.

Alice Marečková

Další články

Smart Network
Smart Podzimní čtvrtletník roku 2017 aneb oslavili jsme 4. narozeniny Letní měsíce přinesly našemu klubu velkou spoustu novinek. i když mnozí z Vás si užívali dovolenou, my jsme pilně pracovali na rozvoji našeho klubu. Pojďme si představit novinky letních dní!
Detail článku
Smart Network
Smart Představujeme moderátorku business akcí v Brně: Michaela Drábková Představujeme Vám moderátorku brněnských business akcí. Je to milá a usměvavá Michaela. A co nám na sebe v rozhovoru prozradila?
Detail článku
Smart Network
Člen Krátký tip č. 3: To nejlepší z Androidu pro tento rok Android? Jasně! Ale jaký?
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace