Představení členky: Mgr. Jitka Švaříčková

30.10.2017
Smart Network

Představte nám, prosím, paní Švaříčková, čím se zabýváte?

Mám více oblastí, kterým se věnuji. Tou hlavní je nyní oblast financí. Se svým týmem pomáhám lidem s uspořádáním jejich osobních financí, kdy společně hledáme cesty, také pro lidi pracující za silně podprůměrnou mzdu, jak zabezpečit například dětem studia a hlavně sebe v důchodovém věku.

Co si budeme povídat, nejlépe dětem pomůžeme, když si zajistíme finance na stáří a nezůstaneme jim zcela, jak se říká, „na krku“. Máme také nástroje inspirované zahraniční praxí, jak pomoci mladým začínajícím rodinám či párům dosáhnout na svůj dům. Daří se nám hledat i cesty, jak přefinancovat nevýhodné úvěry či hypotéky.

Čemu se dále věnuji, jsou kryptoměny a investice. Kryptoměny jsou budoucnost a technologie blockchainu nám nabízí v běžném životě víc, než bychom si dovedli představit. Je to vývoj a investice do kryptoměn, těžby a vývoje technologie blockchainu je skvělá příležitost také pro investory.

Nedávno jsem dostala otázku:  K čemu potřebujeme velké peníze, které nám investice do tohoto nového odvětví mohou přinést?

Každý to má jinak. Moje cesta je nastavena na pomáhání - dříve jako speciální 615dd1159c4f.jpg pedagog, později jako andragog a sociální pracovník, ředitelka obecně prospěšné společnosti… nyní jako investor. Pokud jsem schopna zabezpečit finančně sebe a svoji rodinu a stále mám dostatek prostředků a cest pro další peníze, pak mohu pomáhat lépe a bez stresu... ovšem pomoc není v rozdávání peněz, to nic neřeší!

Je třeba lidi učit s penězi hospodařit a pomáhat konkrétně, například podpořením skvělého projektu, díky kterému budou mít lidé práci a následně nebudou odkázaní na milodary... výborně takto funguje spousta projektů například v Africe, v Indii, Kambodži, ale i řada projektů v ČR. 

Díky této oblasti mého zájmu jsem se odhodlala odejít z docela pěkně placené pozice ředitelky společnosti poskytující sociální služby na území okresu Třebíč. Nyní mám nejenom finanční nezávislost, ale svůj čas si řídím tak, jak já potřebuji. A tím se dostáváme k mé vášni.

Vášní? Ano, tou je cestování po celém světě, jak za prací networkéra, tak také jen tak za poznáním. V říjnu jsem se vrátila z konference o kryptoměnách v Tokiu, toto interview píši v Káhiře, příští týden budu na skok v Istanbulu. V listopadu mě ještě čeká cesta do Londýna a do Dubaje a na přelomu měsíce jsem dostala pozvánku na pracovní setkání i do Švédska. Vždy si najdu čas i na prozkoumání života mimo pozlátka drahých hotelů a resortů. Miluji poznávání reálného života.

 

Jak dlouho se v dané oblasti pohybujete?

K financím jsem měla blízko vždy, jak už jsem zmiňovala. Je to spojeno s mojí potřebou pomáhat. V posledním zaměstnání bylo stěžejní hlavně zafinancování provozu celé společnosti prostřednictvím fundraisingu.

Vcelku nový pojem networkér – čili propojovatel, tak toto dělám už od dětství. Vždy jsem měla opravdu veliký okruh zájmů a tím i zajímavých kontaktů, a to nejenom v Česku. Proto „pozice“ networkéra mi nyní zcela přirozeně vstoupila do mého profesního života.

 

Co byste doporučila podnikatelům a podnikatelkám v dnešní uspěchané době?

Pochopila jsem, že rodina je to nejdůležitější, k čemu nám budou peníze, když neuvidíme svoje děti díky práci od rána do večera, k čemu nám budou peníze, když si je nebudeme mít čas užít se svými nejbližšími, k čemu nám budou peníze, když díky stresu zhuntujeme vlastní zdraví ….

Tento život máme jenom jeden, tak si ho nezničme honbou za penězi, stresem a přetížeností z práce. Myslím, že jsem to hezky vystihla v mém úvodním citátu na facebooku: „Volím nezávislý život - více času na rodinu a přátele, plnit si své sny, cestovat, pomáhat, žít…“

eb659a7aee3b.png

Mgr. Jitka Švaříčková

Další články

Smart Network
Člen JAKÉ BYLY VÁNOCE V MYJÓMI Každý z Vás se těší na Vánoce, my bychom Vám chtěli ukázat Vánoce pod taktovkou MYJÓMI.
Detail článku
Smart Network
Smart Jak zakončil networkingový rok Smart Network? Smart Network připravil pro své členy a hosty závěrečný networkingový vánoční večírek. Přečtěte si,co se tam dělo :-)
Detail článku
Smart Network
Člen Představení členky: Jana Sedlmajerová Představujeme Vám členku z Prahy, která tvoří obrazy s energií. Nevíte, co si můžete představit? Pak si přečtěte náš článek!
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Úhrada vstupného na akce: CZK: 2700633772/2010 EURO: 2701690402/2010
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace