Představení členky: MUDr. Renáta Filipová - AtlasPROfilax®

Smart Network
19.4.2017
MUDr. Renata Filipová

Představte nám, prosím, metodu AtlasPROfilax®.

Metoda AtlasPROfilax® je speciální technika ke korekci pozice prvního krčního obratle, atlasu. Spočívá v jemné tlakově-vibrační masáži na šíjových svalech za pomoci přístroje. Zákrok je krátký, provádí se vsedě, neobsahuje žádné manipulace či „škubání“, je bezpečný a stačí provést jednou.

Vychýlení atlasu je vrozené, postihuje prakticky celou populaci a stojí za mnoha fyzickými i psychickými potížemi, od skoliózy po špatné držení těla, bolesti hlavy, bolesti šíje a zad, výhřezy plotének, bolesti kloubů, závratě, hučení v uších či špatný spánek, úzkosti apod.

Toto vychýlení nelze srovnat běžnými fyzioterapeutickými metodami ani cvičením. 

Po korekci atlasu se v těle spouští komplexní proces samoregenerace, začíná se rovnat páteř a pohybová soustava a zlepší se komunikace mezi hlavou a tělem. Mozek začíná pracovat bez rušivého mechanického vlivu a zlepšuje se tak jeho schopnost řídit tělo k harmonii, a to i na úrovni psychiky.

 

Jak dlouho se této léčbě věnujete a kde jste získala zkušenosti?

Tuto metodu praktikuji od roku 2010. Zkušenosti jsem získala od zakladatele Reného_C. Schümperliho, se kterým jsem úzce spolupracovala. Zároveň vedu školení. 

Kromě metody AtlasPROfilax® se zabývám dalšími kauzálními přístupy ke zdraví, čili přímo řešením příčin. Předtím jsem 5 let pracovala jako lékař interní medicíny v Praze a v Bruselu.

 

Odkud tato metoda pochází?

Tuto metodu vyvinul Švýcar René-Claudius Schümperli, který sám postižen bolestivou dislokací atlasu, jako první na světě našel způsob, jak atlas precizně a trvale navrátit do jeho původně správné pozice pod lebkou.

 

Co byste doporučila podnikatelům v dnešní uspěchané době?

Aby si udělali i čas pro sebe, na osobní růst a vzdělávání, a aby nečekali na to, až je k tomu přinutí okolnosti. To se týká i oblasti zdraví.

 

Můžeme doma nějak procvičovat či rehabilitovat?

Ano, určitě. Jako základ doporučuji správné cvičení na vybudování svalového korzetu, které zahrnuje vždy protažení svalů i jejich posílení.

Důležité je přitom vědět, že pohybový systém je jeden funkční celek, kde jednotlivé části jsou neoddělitelně provázány, čili pracují společně ve skupinách, a to od čelistního kloubu až po klenbu chodidel. Proto je třeba tělo vnímat nikoliv odděleně, např. posilovat pouze břišní svaly, ale zaměřit se na celý systém.

Po nápravě atlasu je cvičení účinnější, snazší a bezpečnější.

 

Jak dlouho jste členkou klubu Smart Network a co Vás do klubu přivedlo?

Členkou jsem od března 2017 a přivedlo mě sem to, že se jedná o výborný projekt vzájemné pomoci a spolupráce na vysoké profesionální úrovni.