Vaření s dětmi je zábava!

18.2.2015
Smart Network

1/ Vaření je tvoření. Fantazie dětí začíná pracovat již v momentu, kdy si vybírají, co jíst. Dejte jim příležitost. Možná budete sami překvapeni, jak je bude toto tvoření bavit, a jaké pokroky budou dělat. Začít můžete s přípravou jednodušších pokrmů. Při seznamování s kuchyní můžete i se zadáním vymyslet nápadité prostírání pro společnou rodinnou večeři.

2/ Vaření je hra. Vaření je dokonalým příkladem školy hrou, kdy se děti naučí vybrat správné suroviny, jednoduše je upravit a uvařit. Nebojte se experimentů. Možná se právě na první pohled bláznivá receptura stane Vaším rodinným pokladem nebo minimálně zůstane veselou vzpomínkou na dětství Vašich potomků.

3/ Vaření inspiruje. S láskou připravené domácí jídlo je skvělou motivací ke zdravějšímu stravování celé rodiny. Díky správnému vedení děti získají základy, jak být díky jídlu zdravější a spokojenější. Využijte proces vaření jako příležitost si o jídle popovídat, zamýšlet se, proč je zdravé a dobré pro naše tělo. Odpovídejte na zvídavé otázky. I když se u toho sami možná zapotíte, bude to zábava! A také možnost, jak děti samy pochopí výhody odolávání „lákadlům“ z fast foodů.

4/ Vaření je vzácnou příležitostí být spolu. Udělejte si hezké dopoledne v kuchyni a zapojte do přípravy pokrmu i Vaše nejmenší ratolesti. Vašim dětem uděláte ohromnou radost, když jim dovolíte přiložit vařečku k dílu. Pověřte je třeba čestnou přípravou víkendové rodinné snídaně a Váš den bude hned krásnější!

5/ Vaření je radost pro celou rodinu. Každý kulinářský výtvor je třeba ocenit minimálně dvěma snězenými porcemi a pochvalou mladému šéfkuchaři. Každým soustem pohladíte jeho duši a podpoříte jeho důvěru ve vlastní schopnosti.

Kurzy pro děti ve Vaření hravě

Právě touha zapálit v dětech vášeň pro vaření, ale také přání vrátit radost z vaření dospělým, byly inspirací pro Ing. Kláru Procházkovu k založení školy Vaření hravě v Brně. Ve škole Vaření hravě se potkáváme pravidelně každý týden. Společně si s dětmi hrajeme s různými surovinami, barvami a chutěmi, až nakonec děti zjistí, že vlastním nadšením a silami hravě uvařily lahodnou omáčku na těstoviny z čerstvých surovin nebo připravily křupavý ovocný štrúdl z domácího těsta.

Děti do našeho kuchařského studia přichází s radostí. A se stejným nadšením také odchází, protože po každé hodině si s sebou odnesou domů nejen spoustu nových zážitků s kamarády, ale také balíček voňavých dobrůtek, které samy navařily. O večeři okořeněnou vykládáním zdravých tipů a novinek z gastronomie, v podání Vašeho malého šéfkuchaře, tak máte doma postaráno. A také o spoustu dalších veselých společných rodinných momentů… A to nejen v kuchyni a za jídelním stolem. Právě tyto hodnoty jsou smyslem školy Vaření hravě.

Vrátit Vám radost z jídla a uvařit Vám ty nejkrásnější společné rodinné chvíle.

Přijďte ochutnat atmosféru Vaření hravě.

Na pravidelných kurzech Vaření hravě se těšíme na nové kamarády ve věku od 6 do 16 let. Umění chutně uvařit u nás ale není jen výsadou dětí. Oblíbené jsou taky kurzy pro rodiče a dospělé. Kurzy probíhají pod odborným vedením profesionálního šéfkuchaře, ať českého nebo zahraničního.

Máme i vlastní Cooking Expres, který na objednání zajistí bezpečný rozvoz účastníků kurzů až do 15 km od Brna. Společně s dětmi se také účastníme různých cooking show po České republice. Malý „kuchtíčci“ přímo září radostí, když si návštěvníci chodí přidat jejich polévku nebo palačinky. Přes léto vyrážíme na týdenní kurzy Vaření hravě do kouzelného prostředí Orlických hor v Červené vodě.

Přehled našich kurzů a novinek školy Vaření hravě naleznete na www.varenihrave.cz

Nebo sledujte a sdílejte naše hravé stránky na www.facebook.com/Varenihrave.

 

Kuchařské studio Vaření hravě

Myslbekova 29

615 00 Brno - Židenice 

Mgr. Beáta Bačíková

Další články

Smart Network
Člen OP Prostějov a nákupy v něm...... Někdy se klienti bojí, občas neví co je čeká, ale co jim mohu slíbit je skvělý servis a úžasný tým lidí, který se o něj postará ve chvíli, kdy si úplně nejsou jistí.
Detail článku
Smart Network
Člen Nová možnost podnikání Značka MBI přešla na franšízový model. První MBI Store zahájil provoz v Brně.
Detail článku
Smart Network
Člen Představení členky: Mgr. Jitka Švaříčková Představujeme Vám naši členku Mgr. Jitku Švaříčkovou. Zabývá se investováním a její vášní je cestování. Co dalšího nám na sebe prozradila?
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
Smart Network Úhrada vstupného na akce:
CZK: 2700633772/2010
EURO: 2701690402/2010
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace