Zdeněk Klusák z Pevnina.CZ pomáhá s tvorbou webových prezentací či analýzou konkurence

20.2.2018
Smart Network

Ve třetím rozhovoru se podíváme na jednotlivé produkty marketingové firmy Pevnina.cz. Připomeňte si první rozhovor s jednatelem firmy o historii firmy a jejím portfoliu služeb ZDE a druhý rozhovor přímo o majiteli a jednateli firmy, panu Zdeňku Klusákovi, který je naším dlouholetým členem ZDE.

 

S čím vším pomáháte klientům v oblasti marketingových služeb?

Na první místě je to analytika. Klienti se na nás obrací s nějakým konkrétním problémem, nebo chtějí, abychom jim vytvořili komplexní marketingovou strategii, případně poskytovali podporu jejich marketingovým a reklamním aktivitám.

 

Pomůžete klientům zajistit také analýzu konkurence? Co to obnáší?

Tak zrovna analýza konkurence patří k těm nejnáročnějším službám, které poskytujeme. V první řadě musíme důkladně poznat klienta. Smyslem analýzy je ukázat na aspekty v nichž konkurenti vynikají nebo naopak mají slabiny, kterých může náš klient využít. Pro nás to tedy znamená důkladnou analýzu jak klienta, tak každého z jeho konkurentů, a to ideálně tak, aby o tom ten konkurent nevěděl. Samozřejmě nesmíme zapomenout i na analýzu tržního prostředí. To vše potom dáme do podoby výstupní zprávy a prezentace, přičemž smyslem je především poskytnutí doporučení a náměty na zlepšení postavení vůči konkurenci.

 

Pomáháte klientům také s tvorbou webu a webových prezentací? Co všechno jste schopni pro klienty zajistit?

Samozřejmě! Weby jsou jednou z našich nejčastěji poptávaných služeb. Ostatně svědčí o tom i fakt, že na našem redakčním systému je postaveno už deset nových webů a to přesto, že samotný systém ještě není dokončen a řada funkcí tam chybí.

V rámci tvorby webu dokážeme zajistit kompletní služby. V první řadě je to opět naše oblíbená analytika. Analýza klíčových slov a z ní plynoucí návrh informační architektury jsou základem, bez něhož by nový web ani neměl začít vznikat. Je to jako otevřít si obchod, aniž bych věděl, komu a co chci prodávat.

V dalším kroku pak tvoříme samotný web. Od grafiky, přes strukturu obsahu, až po samotné vytvoření textů a naplnění webu. Samozřejmostí je nastavení analytických nástrojů a dalších doplňkových prvků webu jako livechaty atd.

 

Vysvětlete nám, prosím, pojem PPC reklamy. Kdy je vhodné je využít?

PPC je druh reklamy spočívající v platbě za proklik. Může být grafická, textová nebo kombinace obojího. Na Facebooku např. jiná než PPC neexistuje, ve vyhledávačích je situace jiná. PPC je jednou ze dvou variant propagace a hodí se ve chvíli, kdy je např. sezóna, nebo se uvádí nový výrobek. Téměř nesmyslná je u brandu. Každopádně i u PPC platí, že funguje dokud platíte, ale jakmile se vyčerpá rozpočet, je s propagací konec. To je v příkrém rozporu s optimalizacemi pro vyhledávače, kterým se věnujeme především. Tam sice chvíli trvá, než se výsledky dostaví, ale při rozumné údržbě a s násobně nižšími náklady, než na PPC, může fungovat i roky.

 

Co se Vám na aktivitě klubu nejvíce líbí a jaké akce máte nejraději?

Mně osobně business večery, nemusím na ně vstávat a jídlo je vždy skvělé.

 

Zdeněk Klusák

Další články

Smart Network
Člen Představení člena II.: Petr Špetlík - Privátní konciéř S čím vším vám může být nápomocen privátní konciéř Petr Špetlík? Jaké služby nabízí a co vše je schopen zařídit? Více se dočtete v článku!
Detail článku
Smart Network
Člen Petr Špetlík: Mám štěstí, že dělám to, co mě baví Co Petra Špetlíka nejvíce baví na práci Privátního konciéře? Jaké jsou jeho koníčky a čemu se věnoval po dobu studií? Přečtěte si více!
Detail článku
Smart Network
Smart Fotoreport 2 - Vánoční večírek + video ze Záruky kvalit Z daňových přiznání zpět do pohody.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace