Co nedělat na networkingové schůzce… aneb vyhněte se receptu na pohromu

24.7.2019
Smart Network

 

Známe to všichni – chceme udělat dobrý dojem, skvěle zapůsobit na druhého a blýsknout se pokud možno v tom nejlepším světle. Někdy ale sebelepší úmysly nestačí a každému z nás to občas trochu „ujede“. Koneckonců nejsme žádné stroje, ale pořád jen lidé. A jako takoví jednoduše chybujeme.

Chcete vědět, co na networkingové schůzce rozhodně nedělat, abyste si nenamíchali svůj vlastní recept na katastrofu a neohrozili možnou budoucí spolupráci s klientem? Pak pokračujte ve čtení dál.

 

  1. Prodávejte přespříliš. Jasně, vždyť přece od toho jste se sešli. Musíte to tomu druhému napálit s co největším nadšením. Vy přece nejlépe víte, co potřebuje a máte to pro něj. Tak šup, ať má úplně všechno, co nabízíte. A rozhodně si to musí vzít.
  2. Nepouštějte druhého ke slovu. Prostě mluvte. Mluvte. Mluvte. Omezte nádechy a pauzy mezi slovy a větami. Je toho tolik, co o vás ten druhý musí vědět, že jakékoliv setiny vteřiny mimo vaše sdělení jsou ztráta času. Gestikuluje na vás druhá strana? Ne, oni určitě nechtějí nic říct. To vás jenom povzbuzují, ať to ze sebe všechno vysypete.
  3. Neřeknete, co potřebujete. A proč, že se vlastně scházíme? Odsedíme si 90 minut, poslechneme si příběh toho druhého, co potřebuje anebo poptává. Pak přijde řada na vás.  Co vás vedlo k podnikání mu povíte snadno. Ale co potřebujete? A měl byste něco potřebovat? Černo. Duto. Naprázdno otevíráte pusu tak, že by za to nestyděl ani kapr o Vánocích.
  4. Buďte spolu dlouho a ještě déle. Za 90 minut přece všechno nemůžete stihnout říct. Je toho tolik, co je třeba probrat. A tak prostě mluvte, držte si tempo. Ten druhý s vámi určitě rád zůstane déle. Vždyť proč by chodil na další schůzky anebo se vracel zpátky na firmu, když je to tak super a vy jste mu ještě neřekli úplně všechno, co by slyšet měl. A že se kouká na hodinky? To jistě jenom oceňuje, kolik kvalitně stráveného času ve vaší společnosti už uplynulo.
  5. Vezměte to letem světem. Nač se zdržovat. Stačí přece jenom pár slov, abyste o sobě věděli. Jméno. Co děláte optimálně v jedné větě, potřást rukou a pak si každý můžete jít po svém. A nějaký výstup? Na co. Není důvod posílat jednu větu e-mailem.
  6. Přijďte pozdě. No co? Akademická čtvrthodinka přece ještě nikoho nezabila. A když jste byli domluvení, ten druhý jednoduše počká. Když si stihnete vyřídit ještě cestou rozličně důležitý hovor, je to rozhodně plus. Přece vy nebudete ztrácet čas.
  7. Přijďte na špatné místo. Občas se to stane přece každému ne? Tak jste malinko popletli místo schůzky. Prostě si zavoláte a domluvíte se na jindy. Anebo, co kdyby ten druhý přijel rovnou za vámi?
  8. Nedorazte vůbec. Nechce se vám. Nemůžete. Něco do toho akutně přišlo. Tchyni umřela rybička a křeček měl infarkt. Doma došel cukr. Všichni ve firmě ztratili pravou ponožku a levou botu. Ať je důvod jakýkoliv, přece musíte napřed vyřešit tyhle pohotovosti a pak až máte čas zavolat tomu, s kým jste se měli sejít. A že to bude v době, kdy jste měli naplánovanou schůzku? Tím líp, aspoň se mu přece dovoláte.

 

Upéct si pohromu je snadné, co říkáte? Stačí přidat jeden, dva anebo klidně všechny výše uvedené body… to pokud jste už opravdu labužníci. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

V případě, že si ale nechcete uplácat malou katastrofu kořeněnou neúspěchem, radíme dodržet jednoduchý recept o 6 bodech, který vám zajistí skvělou networkingovou schůzku. Doporučuje 11 z 10 Smarťáků.wink

 

 

 

 

 

Mgr. Lucie Kopalová

Další články

Smart Network
Člen Ideální dovolená? Dovolená na druhou! Nebaví vás jen odpočívat u pláže a rádi byste se na dovolené dozvěděli i něco nového?
Detail článku
Smart Network
Člen Proč v sobě podporovat kreativitu? Nejen kreslením, ale také tvůrčím psaním (psaní článků, příběhů, skládáním písniček...), keramikou, ručními pracemi, focením, tancem, zpěvem, hrou na hudební nástroj v sobě můžeme uvolnit tvořivost.
Detail článku
Smart Network
Člen Mytí aut: dokonalost vs. nízká cena Víte za co platíte? Je zajímavé sledovat, kolikrát investujeme do slev, které se nám obratem několikanásobně prodraží. Nevěříte? Prohlédněte si filozofii detailního ručního mytí aut v Brně!
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

Smart NetworkKONTAKT

info@smart-network.cz Smart Network
+420 775 649 843 Smart Network
Informace o používání cookies Smart Network
Spisová značka: C 81849, vedená u Krajského soudu v Brně Smart Network
GDPR
Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Sídlo: Loosova 578/9, Lesná,Brno, 638 00
Smart Network Úhrada vstupného na akce: CZK: 2700633772/2010 EURO: 2701690402/2010
Smart Network Kancelář: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace