Dress code pro akce klubu Smart Network

4.7.2017
Smart Network

Dress code. Dvě slova, která se objevují téměř na každé pozvánce a lámeme si nad nimi hlavu. Co je vhodné si obléci? Proč je tak důležité, jak vypadáme? A nebude mnou zvolené oblečení příliš vybočovat?

Zkrátka „šaty dělají člověka“ a tím je nutné se řídit. Samozřejmě šaty nezachrání to, že se nedokážeme přizpůsobit úrovni akce, svým chováním. To je kapitola zvlášť pro sebe. Každému by v naší přítomnosti mělo být jednoduše dobře.

 

Pojďme si tedy společně udělat přehled v tom, jaký dress code je vhodný zvolit pro podnikatelská setkání klubu Smart Network.

 

BUSINESS CASUAL 

= vhodný oděv pro akce v klubu Smart Network

Pro "kravaťáky" jde o denní chleba. Ostatní již tento styl vnímají jako formálnější a může na některé působit profesionálním dojmem. 

 

MUŽI

Asi nejnovější pojem ve všech dres kódech a poslední dobou nejvíce používaný a skloňovaný. Proč? Protože to hlavní je, že díky němu vyjadřujeme svůj vkus a styl. Klidně můžete být odvážnější, vzít si vzorovanou kravatu, kapesníček, dřevěné doplňky, brože, cokoli Vás napadne a přijde Vám, že Vás definuje a nějakým způsobem vyjadřuje Vaši osobnost.

Vhodným oblečením jsou košile, které můžou i být i barevné, a bavlněné či vlněné kalhoty, což mohou být i oblekové kalhoty. Zvolená barva by měla být decentnější. Dobrou volbou při tomto stylu jsou také svetry do véčka či saka. 

Sázkou na jistotu jsou pak klasické polobotky, a to nemusí být pouze černé. 

 

Neformální, ale pořád elegantní. O to jde!

Tady je prostor vyřádit se v trendech. Nakonec ani sako nemusí být stejné barvy jako kalhoty a bát se nemusíte svetříku, roláku, blejzru...

 ...            ...

 

ŽENY

Ženy mají o to pestřejší výběr. Košile, kalhoty, sukně, šaty, overaly, sáčka, svetříky a další. Podstatné je si zachovat elegantnost, ale i ženskost. Vedle nemůžete šlápnout s neutrálními barvami a barevnými doplňky. Obuv nemusí být na podpatku. Dámy si mohou vyhrát s detaily i šperky.

V žádném případě ovšem nevybírejte ze svého šatníku pro akce klubu Smart Network rifle. I když jsou v poslední době velmi módní a oblíbené, na akcích udržujeme standard i v dress codu.

 

...        ...

 

CO JE NEVHODNÉ SI OBLÉCI?

Nepřijatelné u všech účastníků akcí jsou tenisky, sandály, žabky, mikiny, sportovní košile nebo trička a také džíny. Pamatovat byste měli, pánové, také na drobnosti - jako například ponožky. Měly by mít tmavou barvu a být dostatečně dlouhé. Tabu jsou pak ponožky sportovní či s obrázky.

 

Věříme, že Vám tento článek pomůže při rozhodování, co si obléci na podnikatelská setkání. Berte tyto akce jako možnost sebepropagace. Vnímejte celé setkání jako společenskou událost, na které chcete vypadat dobře a cítit se ještě lépe.

 

Těšíme se na Vás na dalších setkáních

 

Popis vhodného dress codu na akcích vznikl díky konzultaci s Alenou Cigánkovou a Petrem Cigánkem z projektu Staň se svým vlastním hrdinou.

 

Ing. Kateřina Jančíková

Další články

Smart Network
Smart Jarní čtvrtletník roku 2018 aneb rozšiřujeme se po ČR! Připomeňte si s námi ty nejdůležitější okamžiky a události, které se v klubu odehrály začátkem roku 2018.
Detail článku
Smart Network
Smart Letní čtvrtletník roku 2016 aneb žhavé novinky ve Smart Networku Jaro s sebou přineslo několik novinek. Tou největší byl projekt Podnikání pod pokličkou. V klubu ovšem nezahálíme a přinášíme vám další letní novinky....
Detail článku
Smart Network
Člen Dáte si dobrý kafe? Vyzpovídali jsem dalšího z našich partnerů. Tentokrát jsme se obrátili na společnost Dobrý kafe. Rodinná pražírna jak má být.
Detail článku
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network
Smart Network

KONTAKT

Smart Network
Smart Network Smart Network Business Center s.r.o.
Smart Network IČ: 02607450, DIČ: CZ02607450
Smart Network Úhrada vstupneho na akce: 2700633772/2010
Smart Network Loosova 578/9, Brno, 638 00
Smart Network Provozovna: Centrum Viktoria, Vodařská 2, 619 00 (3. patro)
fb tncz linked in google fb warengo google

aplikace Podělte se s námi o kvalitu provozovaných služeb aplikace